Es esmu Laura Freimane– Deju un kustību un Apzinātās elpošanas terapeite. Mani vada vēlme radīt telpu, kur cilvēks var ieelpot dziļāk, sajust savu ķermeni, būt patiesi klātesošs un atrast ceļu pie sevis. Manās nodarbībās saplūst gadiem krāta terapeitiskā pieredze, radošums un cilvēcīga, siltuma pilna klātbūtne. Tā ir iespēja ne tikai atbrīvoties no spriedzes, bet arī iegūt praktiskus rīkus ikdienas līdzsvaram, iekšējai saklausīšanai un ķermeniskai drošībai.

Manas zināšanas sakņojas klīniskā un izglītojošā darbā – gan skolās, gan sociālajos centros, gan rehabilitācijas vidēs, kur esmu strādājusi ar bērniem, jauniešiem, sievietēm ar īpašām vajadzībām, kā arī ar cilvēkiem, kas saskaras ar trauksmi, depresiju un emocionālām grūtībām. Šī pieredze man iemācījusi vērot, būt klātesošai, saredzēt cilvēku nevis caur diagnozi, bet caur potenciālu. Tā man devusi pārliecību, ka arī visvienkāršākā kustība var kļūt par transformējošu pieredzi, ja tajā ir uzmanība, elpa un atļauja būt.

Mani aizrauj mācīšanās – dzīva, praktiska, pārbaudīta caur pašu ķermeni. Es mācos no dzīves, no dabas, no cilvēkiem, no improvizācijas, no klusuma un dziļuma. No meditācijām. No teātra. No PlayFight metodikas, kas man ļāvusi apvienot spēku un maigumu, struktūru un spontanitāti. No elpošanas prakses, kura man pašai ir bijis būtisks dziedināšanās un transformācijas ceļš, un kura tagad ir viena no manām būtiskākajām darba metodēm.

Esmu organizējusi nometnes, vadījusi retrītus, horeogrāfējusi aktieriem, strādājusi pie sevis – un ar cilvēkiem. Un vienmēr esmu meklējusi atbildi, kā es dzīvotu, ja man būtu dotas tikai 45 minūtes?

Šodien es zinu – tā ir iespēja būt ar sevi bez steigas, būt godīgam pret sevi un atļauties ieelpot līdz galam.

Pieredze un profesionālā vide

Līdzās darbam retrītos, individuālās sesijās un radošos projektos, mana profesionālā pieredze veidojusies arī izglītības, sociālās aprūpes un veselības aprūpes iestādēs. Darbs šajās vidēs ir man devis izpratni par cilvēka dažādību un vajadzībām, spēju sadarboties multiprofesionālās komandās un pielāgot pieeju katram individuāli.

Esmu strādājusi vai vadījusi nodarbības šādās vietās:

- Cēsu Jaunā pamatskola
- Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā
– Rīgas Mākslas vidusskola
– Rīgas Pilsētas sākumskola
– Internātpamatskola rehabilitācijas centrā Upeslejas
– Sieviešu invalīdu biedrība Aspazija
– Psihiatrijas un narkoloģijas centrs Veldre
– Sabiedriskā labuma organizācija Brīnummāja
– Salaspils sociālais dienests

Kā arī šobrīd, pārstāvot biedrību Design Yourself, rakstu un vadu Erasmus + projektus gan Latvijā, gan Starptautiski.

Šī pieredze man ir palīdzējusi attīstīt spēju būt vienlaikus strukturētai un iejūtīgai, radīt drošu vidi arī sarežģītos kontekstos, kā arī ieraudzīt cilvēku aiz viņa stāsta.

Kustība un elpošana – ceļš pie sevis

Sajūtu kustība un Apzināta elpošana ir divas spēcīgas prakses, kas līdzsvaro gan ķermeni, gan prātu, gan emocionālo pasauli. Tās palīdz piekļūt dziļiem iekšējiem procesiem, strādājot ar mūsu domformām, ieradumiem, uzskatiem par sevi un pasauli, kā arī ar plašu emocionālo spektru – stresu, trauksmi, apātiju, nedrošību, bet arī prieku, gandarījumu un iekšēju mieru.

Mūsu ķermenis un elpa glabā visu – pārdzīvoto, vēlmes, traumas, ilgas un arī mūsu potenciālu. Caur kustību (vai tās trūkumu), kā arī caur elpošanas kvalitāti, varam sākt redzēt – ko nesam sevī? Kas nav transformēts? Kas traucē mums justies dzīviem un brīviem?

Ir pierādīts, ka ķermeņa kustība ietekmē domāšanu, un domāšanas pārmaiņas maina arī mūsu ķermeņa valodu. Arī elpa ir instruments, kas spēj pārrakstīt mūsu iekšējos modeļus. Kā Tu elpo – tā Tu dzīvo.

Elpa sākas piedzimšanas brīdī. Šis pirmais moments – harmonisks vai saspringts, gaidīts vai negaidīts – jau ietekmē to, kā mēs jūtamies pasaulē. Taču labā ziņa ir tā, ka šīs dziļās iekšējās struktūras ir iespējams transformēt. Uztvere, pārdzīvojumi un ieradumi var mainīties. Tos ir iespējams izdzīvot un atlaist – pārvērst par pateicību, pieņemšanu, piedošanu un dzīvot brīvāk.

Kā tas notiek?
Soli pa solim. Uzticoties procesam, sev un savai elpai. Apgūstot metodes, kuras vari izmantot arī ikdienā – kā drošu, efektīvu resursu sev brīžos, kad to visvairāk vajag.

Apzināta elpošana jeb atdzimšanas elpa (Rebirthing Breathwork) ir viena no efektīvākajām metodēm emocionālās, fiziskās un garīgās labsajūtas uzlabošanai. Šī metode balstās uz nepārtrauktu, savienotu elpošanu bez pauzēm starp ieelpu un izelpu, kas palīdz aktivizēt parasimpātisko nervu sistēmu, mazinot stresu un trauksmi. Elpojot šādi, iespējams ne tikai atbrīvoties no saspringuma un uzkrātām emocijām, bet arī mainīt dziļi iesakņojušos zemapziņas uzvedības modeļus un pārliecības.

Apzinātā elpošana palīdz:

  • Atbrīvot apspiestas emocijas un bērnības traumas, kas bieži vien izpaužas kā psiho-emocionāli simptomi ķermenī.
  • Maigi un droši izdzīvot un transformēt tādus stāvokļus kā skumjas, dusmas, bailes vai neapmierinātību, ļaujot šīm sajūtām izpausties un izšķīst drošā vidē.
  • Palielināt pašapziņu un izpratni par saviem iekšējiem procesiem, kas palīdz labāk apzināties savas vajadzības un robežas.
  • Uzlabot miega kvalitāti, koncentrēšanās spējas un vispārējo dzīves kvalitāti, jo elpošana veicina dziļu relaksāciju un organisma atjaunošanos.
  • Veicināt ķermeņa detoksikāciju, uzlabot asinsriti un enerģijas plūsmu, kas palīdz justies dzīvīgākam un veselīgākam.
  • Attīstīt spēju vieglāk tikt galā ar ikdienas stresu un izaicinājumiem, kā arī stiprināt emocionālo noturību.

Regulāri praktizējot apzinātu savienoto elpošanu, iespējams ne tikai transformēt ierobežojošas domas un uzvedības modeļus, bet arī atgūt dzīvesprieku, enerģiju un dziļāku saikni ar sevi. Šī metode ir piemērota gan individuālai, gan grupu praksei, un tās iedarbība bieži vien ir jūtama jau pēc pirmajām nodarbībām.

--- Rebirthing Breathwork palīdz atbrīvoties no stresa, trauksmes, bērnības traumām, kā arī uzlabo miegu, koncentrēšanos un veicina emocionālo līdzsvaru.

Sajūtu kustība

Sajūtu kustības nodarbībās tiek izmantotas deju un kustību terapijas metodes, kontakt-improvizācija, mandalu dejas elementi, relaksācijas tehnikas, laikmetīgā džeza dejas elementi, kā arī personīgā dejas pieredze un novērojumi. Šajās nodarbībās īpaša uzmanība tiek pievērsta indivīda autentiskumam – brīvai kustību izpētei, kurā nav pareizu vai nepareizu kustību, bet gan impulsi, emocijas, spontanitāte, kas nāk no Tevis paša un palīdz atklāt jaunas sajūtas un izpausmi ķermenī.

Nodarbībās tiek izmantotas arī dažādas relaksācijas un elpošanas tehnikas, kas palīdz mazināt sasprindzinājumu un veicina dziļāku ķermeņa apzināšanos. Sajūtu kustība ir kā terapija, kas  kopumā piedāvā iespēju izpaust ķermeniski, caur rekvizītiem, uzdevumiem to, kas nav acīmredzams. Mēs pārāk daudz lietojam vārdus un ir grūti runāt caur ķermeni, kas patiesībā var iedot citu skata punktu tavai grūtībai vai priekšstatam. 

Sajūtu kustība piemērota ikvienam – bērniem, pieaugušajiem, pāriem vai grupām, un tā tiek pielāgota katra dalībnieka individuālajām vajadzībām un sajūtām. Nodarbībās Tu vari droši izpausties, atklāt jaunas savas personības šķautnes un ļauties pārmaiņām, kas nāk caur kustību un deju.